Напредак у Крушевцу победио Раднички 1923 из Крагујевца, трећи узастопни тријумф Чарапана

Напредак је, пред утакмицу, изразио свој оптимизам и публици обећао победу. Обећао – испунио. Тренер Душан Ђорђевић је позивао на опрез, истичући тимски квалитет ривала и поједине играче, али је уследила трећа узастопна победа, која је разгалила срца и душе верне Чарапанске публике.

Утакмица је била узбудљива, по тешком, кишом натопљеном и клизавом терену, било је доста шанси пред оба гола. Прву прилику за вођство домаћина имао је Шарић, већ у другом минуту, али није успео да искористи поклон лопту и шутирао је право у голмана Лековића. Одмах је уследио контраудар. Видосављевић је претио у два наврата, први пут није био прецизан, а потом га је осујетио капитен Дејан Керкез.

Напредак је имао срећу у десетом минуту, после доброг паса, када је као тане улетео Максимовић, али се оклизнуо и шанса је пропала. Прекид је извео Крстић у 17. минуту, одбрана Радничког 1923 је била на месту, али избачену лопту прихватио је Ђековић и вратио у шеснаестерац, прихватио је капитен Керкез, али није успео да постигне гол. Његов квалитет у офанзивним акцијама дошао је до изражаја у 33. минуту, после још једног прекида. Крстић је извео скраћени корнер, Керкез је надскочио одбрану гостију и мат у два потеза – први, једини и победоносни гол за трећи чарапански тријумф у низу.

Крагујевчани нису истакли белу заставу, пробали су да дођу до изједначења, али је Напреткова одбрана била беспрекорна, па голман Петрић није имао посла.Једину полуприлику Шумадинци су имали при крају утакмице – Петрић је одбранио шут Цветиновића из непосредне близине.

Гости су појачали офанзиву у другом полувремену свежим играчима, али је терен био све тежи за игру, па је то одговарало домаћину, који је желео да сачува вођство и оствари нову победу. Чарапани нису хтели ништа да ризикују, одлучили су се за одбрану и за контранападе и успешно су се одбранили до краја утакмице.

Чечарић, који се опоравио од повреде, имао је два покушаја да учини нешто више. У 79. минуту је умакао чуварима, центрирао, али Бојан Матић није успео да реализује изгледну прилику. Лопта је дошла до Вукајловића, који није могао да угрози голмана гостију Лековића, јер је био у тешкој позицији. Мићин је, два минута касније, послао дугу лопту, утрчао је Чечарић у празан простор, али није успео да дуплира предност свога тима.

Остало је 1:0, један гол у мрежи Крагујевчана, али злата вредан – три бода и трећа узастопна победа.