Напредак у Крушевцу победио Вождовац са 2:1, други узастопни чарапански тријумф

После катастрофалног старта у Супер лиги Србије и бурних дана у Клубу, Напредак је, коначно, огрејало сунце. После победе над Спартаком у Суботици, Чарапани су остварили и други узастопни тријумф. На стадиону “Младост” савладана је екипа Вождовца са 2: 1.

Чарапани су отворили утакмицу на најбољи могући начин, голом већ у 14. минуту. После доброг продора Стоиљковић је центрирао са леве стране, а у петерцу Вождовца оборен је Милан Бојовић. Судија Симовић није имао никакву дилему и одмах је показао на белу тачку. Краљ стрелаца Супер лиге – Милан Бојовић преузео је одговорност на себе и маниром искусног стрелца савладао голмана гостију и Напредак је остварио предност – 1:0.

На други гол се није много чекало. Егсекутор је био Стоиљковић, асистент код првог гола, а дуплирао је предност домаћина у 24. минуту. Голу је претходио ударац Ђорђа Јовановића, голман Катић се добро поставио, лопта се одбила до Стоиљковића, који је био неумољив стрелац.

Змајеви су могли да преполове предност Чарапана у 42. минуту, Јочић је изашао сам пред Савића, али је чувар мреже Крушевљана сјајном интервенцијом успео да сачува своју мрежу. На супротној страни, у 43. и 44. минуту Напретковци су могли да осигурају победу – тандем Јовановића, прво је Стефан снажно шутирао, али је изблокиран, а после корнера прави пројектил упутио је Ђорђе, али поред гола.

У другом полувремену Београђани су кренули на све или ништа. У 64. минуту Змајеви су успели да постигну гол и преполове предност Чарапана. Јочић је ушао у казнени простор, фаулиран је, а судија Симовић је поново свирао пенал, сада у корист гостију. Бурмаз је био прецизан са креча и поставио коначни резултат – 2:1 за Напредак.

До краја утакмице било је прилика на обе стране, али резултат је остао непромењен и Чарапани су заслужено славили и то други пут узастопно, значајно поправили свој бодовни салдо и са новим оптимизмом крећу у наредне окршаје у Супер лиги Србије.