Напредак у Крушевцу ремизирао са екипом Младости из Лучана: Праведна подела бодова под Багдалом

Напредак је ремизирао са екипом Младости из Лучана на свом стадиону и то у изузетно тешким условима за игру. Чарапани и Драгачевци су одиграли без голова (0:0), па је сада знатно отежан пласман Крушевљана у плеј – оф.

За борбеност и пожртвовање сви актери заслужују максималне похвале, а и оба тренера су после утакмице одала признање играчима. Од фудбала, очекивано, мало је виђено. Имали су наши момци иницијативу у већем делу утакмице, створили и неколико добрих прилика, али истакао се на голу Младости искусни Саша Стаменковић, који је на почетку каријере бранио и Напреткову мрежу. Одличан је био и Никола Петрић, нашао се на озбиљном искушењу већ у трећем минуту: Томић је извео прекид, одбијену лопту прихватио Јешић и силовито шутирао искоса, са седам, осам метара, али успео је Петрић да заштити свој гол.

На супротној страни, два минута касније, опет после прекида, Крстић је упутио лопту у петерац Лучанаца, а Стаменковић добро реаговао и добили су домаћи први корнер. Матић је у 10. минуту, баш као и Бастајић у 30. тукао преко гола, три минута касније опробао шут и Путинчанин, али нису били прецизни. Вукајловић је добро центрирао са леве стране у 34. минуту, а испред Матића успешно интервенисао Стаменковић. Најбољу прилику за вођство имали смо у 45. минуту, повео је Бастајић лопту до средине терена и са ивице шеснаестерца добро шутирао, а голман Младости био на висини задатка, кад се чинило да му нема спаса, изјавила је Сања Милутиновић, ПР Напретка.

Однос у поседу лопте, на крају првог полувремена био је 69:31 у Напреткову корист, али на семафору је стајало – 0:0…

Према речима портпаролке Чарапана, Напредак је запретио већ на старту другог дела утакмице, али Љубомирац у паду није успео да захвати лопту како је желео и она је постала лак плен голмана гостију. Нову шансу је имао Бастајић, после брзог напада у 58. минуту, шутирао је са ивице шеснаестерца, али је лопта за мало изнад пречке.

Напредак је је имао срећу у 78. минуту, када је Марко Мирић успешно прихватио лопту између Напреткових одбрамбених играча и опалио из непосредне близине, али је голман Петрић успешно интервенисао и са правом понео епитет играча утакмице и најбољег појединца (не први пут) у редовима Чарапана.

На крају егал, бодови подељени на равне части, гости су задовољнији, а Напредак је шансе да уђе у плеј – оф свео само на теорију.