Напредак у Купу Србије победио Инђију са 2:0, Чарапани прошли у осмину финала

Напредак победио у Инђији истоименог члана Прве лиге Србије са 2:0 головима Петра Мићина и Бојана Матића. Инђија, члан Прве лиге Србије, утакмицу на свом терену је отворила офанзивно. Сремци су у првих 15 минута били надахнути и доминирали су на својој Тојо Тирес арени.

Прва шанса се указала Ђокићу, који је шутирао из шеснаестерца неометан од одбране гостију. Петрићева замена на голу Напретка – Савић одлично је интервенисао у наредном покушају домаћина да дође до вођства. Ђокић је, поново, био опасност за Чарапане, одлично је продро, а ударац Ђурића зауставила је статива.

Напредак је схватио да је враг однео шалу и тргао се из дремежа. Бастајић је два пута покушавао да се упише у листу стрелаца, али је био непрецизан. Његов други ударац – волеј је зауставила пречка. Тренер Душан Ђорђевић се прибојавао да се не понове Лучани од прошле суботе, када су Крушевљани нападали, стварали  шансе, а Драгачевци погађали и однели победу.

Ређале су се и даље шансе на обе стране. Јовановић није успео да постигне гол за Напредак, а на другој страни поново Ђурић и – промашај. Напредак је коначно успео да поведе у 41. минуту игре, Пријовић је набацио једну употребљиву лопту на пеналтик Инђије и коначно – гол, Мићин је био екзекутор. Са вођством гостију од 1: 0 отишло се на одмор.

Поново је Инђија кренула на све или ништа. Стуб Напреткове одбране Керкез био је присебан и спречио изједначење Инђије. Напретку је помогао и играч Инђије Ђоковић, јер је срушио Пантића и зарадио други жути картон. У таквој ситуацији Крушевљани су утакмицу рутински приводили крају.

Пантић је данас био посебно расположен за игру, проиграо је Бојана Матића, а искусни центарфор је лопту само проследио у небрањени део мреже. Тако су Чарапани савладали борбене Сремце са 2:0 и пласирали се у осмину финала фудбалског Купа Србије.