Нова три бода за Темнић 1924, Рајковић и Мајдевац срушили одбрану Добановчана

У утакмици 5. кола Прве лиге Србије, фудбалери Темнића 1924 данас су у Крушевцу освојили нова три бода победивши екипу добановачке Будућности и тако заузели 7. позицију на табели са 9 бодова, само три мање од првопласираног тима.

Варваринци су повели буквално у првом нападу, после само нешто више од 40 секунди игре, поготком Николе Рајковића, а после асистенције Андрије Мајдевца, док је асистент при првом голу Мајдевац у 40. минуту поставио и коначни резултат од 2:0.

У наставку меча виђено је још неколико одличних шанси, чак је мало фалило да се Мајдевац и по други пут упише у листу стрелаца на овој утакмици, као и Милан Петровић и Предраг Лука, али ипак после треће победе и стопроцентног учинка када су победе у питању на домаћем терену, има доста разлога за славље у Варварину.

Шеф струке Варваринаца Раца Јовановић на конференцији за новинаре одржаној одмах после утакмице истакао је да су све тактичке замисли које су одрађене на тренинзима претходних дана биле и спроведене данас на терену тако да је то и довело до овог резултата.

“Ми смо свесно препустили гостима пас лопту и поједине делове терена и знали смо то да искористимо. Дали смо на самом почетку меча гол, имали смо исто још једну, две ситуације, затим смо дали и други гол и тако завршили полувреме. У другом полувремену смо исто пустили госте да имају иницијативу, а имали смо и још две прилике да изненадимо госте”, рекао је Јовановић.

Ивица Шимичић, помоћни тренер гостију, истакао је да је Будућност примила гол на самом почетку, у првом минуту што је екипу из Добановаца пореметило тако да су првих десет минута меча припали домаћину. “Ми смо после тога полако дошли до игре, створили три шансе, промашили три шансе и при крају полувремена смо примили други гол”, рекао је Шимичић.

Он је додао и да екипа Будућности у наставку игре није имала шта да чека тако да су у другом полувремену кренули офанзивно са два шпица, појачали напад и покушали да поправе резултат.