ФК Темнић 1924 најављује борбу за нова три бода, у суботу без Марушића и Петковића у стартној постави

“Потрудићемо се максимално да дођемо до нова три бода”, поручио је на данашњој конференцији за новинаре пред меч 5. кола Прве лиге Србије против Будућности шеф струке Темнића 1924 Радмило Раца Јовановић, док је одбрамбени фудбалер Андрија Радовановић истакао да је атмосфера у екипи одлична и да се претходне недеље доста радило и тренирало.

Осврнувши се на утакмицу одиграну у понедељак у Врању против Динама, Јовановић је приметио да је Динамо са разлогом претендент за врх табеле, али да је екипи из Варварина, поред шансе Стефана Сибиновића коју је пропустио, фалила и срећа у овом мечу.

“Прво полувреме против Динама смо одиграли врло опрезно и ми и домаћин, за разлику од другог полувремена где смо ми хтели у самом старту да дођемо до неког резултата и имали смо шансу у 50. минуту кад је Сибиновић сам изашао испред голмана Динама, на жалост није реализовао шансу и то нам се осветило касније кад смо направили грубу грешку у задњој линији и примили гол”, каже Јовановић и додаје да су домаћи на том мечу заслужено победили, док се Темнић 1924 сад окреће предстојећој утакмици против екипе Будућности из Добановаца.

Говорећи о предстојећем мечу, Раца Јовановић је рекао да је Будућност гледао у Крагујевцу, када су фудбалери из Добановаца победили Раднички 1923 са 2:0 и истакао да је то екипа која има добре појединце, али и да то није разлог да варварински прволигаш не освоји сва три бода против њих на свом терену.

“Ми ћемо се потрудити да те њихове појединце анулирамо и максимално ћемо се потрудити да дођемо до нова три бода”, нагласио је Јовановић и рекао да, кад су у питању играчи Темнића 1924, због повреда у суботу неће наступити Петковић и Марушић, док су остали сви на располагању.

Одбрамбени играч Темнића 1924 Андрија Радовановић је на данашњој конференцији истакао да је тренутна атмосфера у екипи одлична, добро се радило и тренирало целе недеље, али и нагласио да је пред екипом тешка утакмица. “Екипа Будућности је веома квалитетна екипа, али ми очекујемо нова три бода”, каже Радовановић.

Меч 5. кола Прве лиге Србије игра се у суботу, 16. септембра, са почетком од 16:30 на стадиону “Радомир Мићић Миче” у Крушевцу, а са ове конференције за медије позвани су сви навијачи Темнића 1924, као и сви љубитељи фудбала, да дођу у што већем броју и да подрже варваринског прволигаша у борби за нове бодове.