Новим тријумфом Темнић 1924 учврстио лидерску позицију

Фудбалери Темнића 1924 победом над лесковачком Дубочицом од 4:2 (3:1) учврстили су лидерску позицију на табели Српске лиге Исток и после 8 одиграних кола заузимају прво место са четири бода више од првог пратиоца, екипе Заплањца из Гаџиног Хана.

Домаћи фудбалери од самог старта меча показали су надмоћ над претлоследњом Дубочицом, али у 13. минуту долази до изненађења и гости из контранапада и после грешке одбране Темнића 1924 долазе до вођства преко капитена Николе Станковића.

У наставку игре Темнић 1924 креће у борбу за резултатски преокрет, па тако већ у 27. минуту Игор Павловић доводи своју екипу до изједначења, да би само три минута касније Драган Миловановић обезбедио преокрет и довео Варваринце у вођство. У 38. минуту у листу стрелаца уписује се и Иван Милић који евро голом, са преко 25 метара, повећава предност свог тима на 3:1, па се са тим резултатом отишло и на паузу.

На старту другог полувремена Лесковчани поново успевају да пробију одбрану домаћих и преко Марјана Стојановића долазе до другог гола, да би коначан резултат овог меча поставио Предраг Лука у 67. минуту игре.

После осам одиграних кола Темнић 1924 заузима прву позицију са 22 освојена бода, други је Заплањац са 18, а следе пиротски Раднички и Јагодина са по 15 бодова. На зачељу табеле налазе се Пуковац, Дубочица и Радан са по 4 бода и Јединство из Параћина са 7. Наредног викенда Варваринци гостују у Гаџином Хану, у дербију кола против другопласираног Заплањца.

Резултати 8. кола Српске лиге Исток: Темнић 1924 – ГФК Дубочица 4:2; СФС Борац – Радан 1:0; ОФК Синђелић – Јединство (Б) 0:0; Трстеник ППТ – Раднички (С) 4:1; Ртањ – Цар Константин 0:0; Јагодина Табане – Заплањац 0:0; Дунав – Пуковац 4:1; Моравац Орион – Јединство (П) 3:2 и Раднички (П) – Будућност 5:0.