Темнић 1924 остао лидер упркос поразу у Гаџином Хану

На стадиону Заплањца у Гаџином Хану, у дербију кола, лидер на табели екипа варваринског српсколигаша Темнића 1924 поражена је од првог пратиоца, домаћег Заплањца, резултатом 2:1 (1:0). Упркос поразу Варваринци су задржали лидерску позицију са бодом више од данашњег противника.

Фудбалери Темнића 1924 добро су ушли у меч, али су домаћини преко Ђорђевића дошли до вођства на самом крају првог полувремена у 45. минуту. У другом делу игре гости су били апсолутно бољи, тако да је у 63. минуту дошло и до изједначења поготком Игора Павловића са беле тачке.

У наставку игре Варваринци су имали још неколико прилика, погођена је пречка домаћег Заплањца, пропуштено је још пар добрих прилика, да би казна уследила у 88. минуту после контранапада када је Радосављевић поставио коначан резултат у корист домаћих од 2:1.

Данашњи противници и најозбиљнији кандидати за пласман у већи ранг такмичења у досадашњем делу првенства пружали су одличне партије тако да су од самом старта при врху табеле па после 9 одиграних кола Темнић 1924 води српсколигашки караван са 22 освојена бода, док га Заплањац прати у стопу са 21.

У наредном колу Варваринци дочекују четвртопласирану екипу нишког Цар Константина, а пошто је истекла казна забране играња пред навијачима, на стадиону Темнића у Варварину наредног викенда очекује се велики број љубитеља најважније споредне ствари на свету који ће бодрити свој тим у борби за нове бодове и повратак у Прву лигу Србије.