Categories: Култура

Отказана 51. Централна смотра Такмичења села Расинског округа заказана за 3. новембар

51. Централна смотра Такмичења села Расинског округа, која је требала да се одржи у недељу, 03. новембра у Дому културе у Трстенику, отказана је због трагедије која се догодила у Новом Саду. Организатори су изразили дубоко саосећање са породицама жртава, наводећи да је у овом тренутку најважније показати солидарност и подршку онима који су погођени овим немилим догађајем.

“Наша мисија је да будемо солидарни с онима који су погођени овом трагедијом”, наводи се у званичном саопштењу организатора. Одлука је донета након консултација са свим учесницима и партнерима такмичења, а нови датум одржавања ће бити накнадно саопштен.

Ово традиционално такмичење окупља бројна села са подручја Расинског округа у циљу промоције културе, обичаја и традиције, али и дружења и такмичарског духа. Ипак, због трагичних околности, организатори су истакли да је у овом тренутку приоритет подршка заједници у жалости.

О свим додатним информацијама у вези са новим термином одржавања такмичења јавност ће бити благовремено обавештена.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Култура

Ново поглавље културне сарадње: Потписан Меморандум између Народног универзитета Трстеник и Народног музеја Крушевац

У циљу унапређења културне размене и очувања културне баштине, директор Народног универзитета Трстеник Данило Вуковић…

Опширније
Categories Култура

19. Међуокружна смотра фолклорних ансамбала осам округа 14. јуна у Орашју

Љубитељи народне игре и песме имаће прилику да уживају у богатом културно – уметничком програму…

Опширније
Categories Култура

Мала авантура у Варварину: Аладин и гусарка Лили повели најмлађе на “Пут око света”

Велика сала Општинске библиотеке Варварин била је препуна дечје граје, радозналих погледа и веселе енергије,…

Опширније