Партизан славио у Крушевцу и засео на чело табеле

У редовима Напретка је, пред почетак утакмице са Партизаном, владао умерени оптимизам, али ситуација на терену је била сасвим другачија. Београђани су, предвођени својим правим лидером Бибарсом Натхом, демонстрирали офанзиван фудбал и заслужено однели сва три бода за престоницу и преузели трон Супер лиге Србије.

Партизан је од почетка утакмице кренуо силовито, али ко зна како би се даља ситуација на терену одвијала да је Бојовић у деветом минуту, после сјајне асистенције Љубомирца, био прецизнији. После тога, црно бели су форсирали јак темпо и сва дешавања су се одвијала на половини домаћина. Голман Напретка Владимир Савић је заслужио епитет првог чувара мреже кола, јер је изванредно бранио и спречио да Напредак доживи праву катастрофу.

Натхо је одлично организовао офанзиву Партизана. Претили су најчешће Калулу и Мениг, али је Савић био на висини свог задатка. Калулу је имао четири изгледне шансе, а успео је да једну претвори у гол, у самом финишу првог полувремена и донесе предност Партизану пред одлазак на одмор. Напретков стратег Перишић је у другом полувремену пробао да изменама освежи екипу, али ефеката није било.

Партизан је и даље наставио доминацију. Ипак, Чарапани су имали шансу за изједначење у 68. минуту. Упорни Љубомирац је спречио да лопта изађе у гол – аут, одиграо повратни пас за Бојовића, који је шутирао из прве, али је Александар Јовановић показао свој квалитет врхунског голмана. Партизан је дуплирао своју предност у 75. минуту, када је малерозни Стефан Јовановић убацио лопту у свој гол, у намери да спречи погодак црно белих.

Све у свему, утакмица је била врло коректна, победио је бољи тим, а разлика је могла била и знатно већа да на голу Напретка није било Савића, односно да су Партизанови играчи били присебнији и ефикаснији. Коначно 0:2 и три бода оправдано одоше у престоницу и устоличише црно – беле на челу суперлигашког каравана. Заслужено.