Темнић 1924 савладао Благотин, нова три бода за друго место на табели

У 8. колу Зоне “Запад” фудбалери Темнића 1924 на свом терену у Варварину уписали су нову победу и освојили нова три бода у дуелу са екипом Благотина из Пољне славивши резултатом 2:1 (1:1). Варваринци су повели у 25. минуту игре поготком Данијела Михајловића у 25. минуту, да би гости у финишу првог полувремена изједначили преко Стефана Ђокића у 40. минуту. Нову победу Темнићу и нова три бода донео је Душан Ћосић, који је у 77. минуту меча био прецизан са беле тачке.

Славио је и Трстеник ППТ  у комшијском дербију са екипом Жупе из Александровца резултатом 2:0 (0:0) и овом победом изједначио по броју бодова на табели са Жупом. После успаванке у првих 45 минута у којој су гости имали две зреле прилике за поготке и нису их искористили, у наставку сусрета Трстеничани су играли организованије и головима Пајића у 65. и Милосављевића у 81. минуту, освојили драгоцене бодове.

У осталим сусрети 8. кола Кушиљево и Орлови из Јасенова поделили су бодове одигравши 2:2, Виноградар је у Злегињу савладао ОФК Лугомир резултатом 3:0, Слога је у Деспотовцу добила екипу Мајдево – Купци са 4:1, Младост је у Јовцу савладао екипу Јухора из Главинаца са 2:1, Морава 1918 уписала је још једну победу, овог пута против Рембаса са 4:2, док је Млади борац у Седлару савладао Левач са 2:0.

На табели води Морава 1918 са 24 освојена бода и без пораза у првенству, други је Темнић 1924 са 18 бодова, трећа Жупа са 15, колико има и четвртопласирани Трстеник ППТ. Наредног викенда фудбалери Темнића 1924 гостују екипи Рембаса у Ресавици, Трстеничани путују у Рековац код екипе Левча, док Жупа дочекује екипу Кушиљева.