ПОБЕДА У ФИНАЛУ РКСЦС! Пионирке Темнића прве у региону централне Србије

На завршном турниру у Параћину пионирке Кошаркашког клуба “Темнића” у финалу су победиле екипу “МБА” из Крагујевца резултатом 62:50 и тако постале шампионке Региона централне Србије. Младе варваринске кошаркашице су и у овом дуелу у старту доминирале, погађале са свих позиција, играле добру одбрану, лако истрчавале у контранападу и стекле значајнију предност.

Почетком другог полувремена, десио се пад концентрације у игри у екипи “Темнића”, противнице су заиграле много ангажованије и у једном тренутку прешле у вођство. При крају треће четвртине једна противничка и две играчице “Темнића”, због пет личних грешака, нису могле да наставе утакмицу, па се до краја меча играло веома нервозно на обе стране, али је екипа из Варварина била сконцентрисанија у кључним моментима и на крају заслужено тријумфовала.

Из КК “Темнић” упућују честитке противничкој екипи на борбености и уз жеље за пуно успеха у даљем такмичењу, захваливши се и верним навијачима, родитељима, члановима и пријатељиима клуба који су у Параћину бодрили и навијали за девојке и имали кључну улогу у победи.

“Ово је огроман, невероватан успех за наш клуб, град и општину, посебно из разлога јер долазимо из једне мале средине”, поручују из КК “Темнић”.