После пуних десет година тишине иза кулиса, варваринска позоришна сцена поново оживљава! Градско аматерско позориште “Варварин”, у сарадњи са Општинском библиотеком “Варварин”, најављује велики повратак премијером представе “Сабирни центар” Душана Ковачевића.
Премијера ће се одржати у недељу, 8. јуна 2025. године, у 20:00 часова у Великој сали Општинске библиотеке “Варварин”. Режију потписује Зоран Обрадовић, док на сцени наступају како ветерани варваринског театра, тако и нови, млади таленти који ће се први пут представити публици.
Позориште које је некада обележило културни живот Темнићког краја са више од 30 премијера, враћа се са новим еланом и амбицијом да поново постане срце варваринске културне сцене. Повратак аматерског театра није само програмска новост, већ је и симбол стваралаштва и љубави према сцени.
“Сабирни центар”, једно од најпознатијих дела Душана Ковачевића, биће идеалан почетак овог новог поглавља – представљајући публици драму која на духовит, али дубок начин осликава друштво и човека у њему.
Резервација карата могућа је путем броја телефона 065/8788122, у периоду од 10 до 17 часова. Карте, по цени од 300 динара, могу се преузети или купити у недељу, од 18 часова у Општинској библиотеци “Варварин”.
Градско аматерско позориште “Варварин” и Општинска библиотека “Варварин” позивају све љубитеље позоришта да резервишу своје место и постану део овог историјског тренутка.