Специјална болница за интерне болести у Врњачкој Бањи побољшава квалитет услуга

Запослени у Специјалној болници за интерне болести у Врњачкој Бањи, заједно са директорком прим. мп. сц. мед. Вањом Балшић, интернистом – кардиологом, улажу велике напоре да побољшају квалитет својих услуга бројним пацијентима са подручја општине Врњачка Бања, туристима и грађанима трстеничке општине којима је потребна помоћ.

Ова болница ради од 1988. године у новој згради и саграђена је по стандардима другог времена, намењена је за дијагностику и лечење акутних и хроничних болести унутрашњих органа. Почетком ове године реновирана је коронарна јединица.

“Захваљујући помоћи Министарства здравља, које сваке године опредељује два милиона динара за грађевинске радове, успели смо да реновирамо коронарну јединицу. Обновљене су инсталације, струја, водовод, канализација, изолација, замењене су плочице, јединица је окречена, убачен је и нов намештај. Предност смо дали интензивном делу где се налазе пацијенти са најургентнијим стањем. Подршку и помоћ у износу од 200 хиљада динара дала нам је општина Врњачка Бања, па смо уредили посткоронарну јединицу, санирани су мокри чворови, па је тај простор сада доступнији пацијентима”, навела је прим. мп. сц. мед. Вања Балшић.

Она истиче да је читав посао комплетиран захваљујући несебичној помоћи Специјалне болнице “Меркур” и бањских привредника, од којих издваја предузећа “Катић”, “Интерклима”, “Бели бор”, “Бетмонт Мијатовић”, “Николић монта”, Тању Тапушковић и Врњачку радио телевизију, Небојшу Станића и Ацу Ћирића.

“Простор је сада функционалан, леп за око и пријатан, а од 2017. године простор коронарне јединице је измењен од када се код нас не лечи акутни инфаркт. Сада су ту људи који су прошли васкуларну кардиохирургију”, наглашава директорка прим. мп. сц. мед. Вања Балшић, интерниста – кардиолог.

У међувремену зановљена је и опрема, набављен је транспортабилни респиратор, два холтера, холтер крвног притиска, дефибрилатори, ЕКГ апарати, монитори и друго, а у овој болници ће ускоро бити доступна и рендгенска дијагностика.

Закључно са 22. мартом, успешно је одрађена набавка дигиталног рендгенског апарата са пратећом опремом која треба да стигне у болницу за три месеца. Само за опремање рендгенског апарата потребно је четири милиона динара, поред простора од 20 квадрата потребно је и особље, на апарату треба да ради пнеумофтизиолог који би био доступан у две смене.

“У циљу даљег развоја видимо проширење одељења за дијализу које тренутно има 11 постеља, жеља нам је да преузмемо све пацијенте са подручја врњачке и трстеничке општине који су ближи нама него дијализном центру у Крушевцу. Одељење дијализе треба да прати и лабораторија доступна свих 24 сата, али је за то потребно још четири лаборанта и нешто нових апарата. Ми смо стално фокусирани на стално унапређење асортимана броја и квалитета медицинских услуга, квалитета самог смештаја, напредак у стручном раду јер је живот испред свега. Болничко лечење почиње из једног разлога, али на ток лечења утичу и хроничне болести стечене кроз живот, док је наш циљ ефикасност и ефективност”, поручује директорка Специјалне болнице за интерне болести у Врњачкој Бањи прим. мп. сц. мед. Вања Балшић.

0 0 гласова
Гласање за чланке
Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
Повратне информације
Прикажи све коментаре
0
Ваш коментар на ову вест?x