Categories: Спорт

Спортски савез града Крушевца прогласио најбоље спортисте за 2021. годину

Спортски савез града Крушевца сваке године организује избор најбољих спортиста, спортисткиња, екипа и спортских радника у 20 категорија. Са извесним закашњењем, због епидемије корона вируса, одржана је традиционална манифестација избора најбољих за 2021. годину.

Најбољи спортиста Крушевца у 2021. години је Владимир Бачанин, члан Параглајдинг клуба “Air 037”, а спортискиња Марија Судимац, чланица Бадминтон клуба “Змајеви”, који су изабрани и за најуспешнију сениорску екипу града за претходну годину. Из БК “Змајеви” су и најбољи пионир Алекса Радовановић и најбољи тренер Драган Антић.

За најбољу младу екипу проглашен је Атлетски клуб “Крушевац”, најуспешнији спортски радник је Драгиша Милошевић, тренер Бокс клуба “Крушевац 037”, а награда за животно дело у спорту уручена је Драгану Петровићу, спортском директору и тренеру Пливачког клуба “Расина”.

Постхумно су додељена признања за допринос крушевачком спорту спортским легендама који су недавно преминули и то: атлетичарки Вери Николић, кошаркашу Бобану Петровићу и каратисти Оливеру Томићу.

Најуспешнији спортиста, особа са посебним потребама Специјалне олимпијаде Србије је Милош Ђокић, а најуспешнији спортиста међу особама са инвалидитетом је Снежана Радовић.

Спортски подвиг године направила је Евица Јеремић, чланица Планинарског спортског клуба “Јастребац”, јер је прошле године освојила “Ајланнд Пик” на Хималајима.

За континуирано улагање у развој спорта у граду признање је припало Граду Крушевцу, а Радио телевизији Крушевцац уручена је захвалница за медијску подршку и пословну сарадњу.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Новинар и публициста, сарадник портала за подручје Расинског округа од 2021. године.

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Спорт

Темнић 1924 поражен у Варварину после драматичне завршнице

Утакмица 20. кола Зоне “Запад” између Темнића 1924 и Младог борца из Седлара донела је…

Опширније
Categories Спорт

Напредак победио Јединство са Уба са 1:0, три бода у борби за опстанак

Чарапани прекинули црну серију од четири утакмице без победе. Напредак је на свом стадиону “Младост”…

Опширније
Categories Спорт

Све је спремно за други “Темнић Куп” – карате магија у Хали спортова!

Други по реду карате турнир “Темнић Куп”, у организацији једног од најтрофејнијих варваринских клубова, Карате…

Опширније