Темнић 1924 донео из Поповца цео плен у Варварин, наредни противник Јединство (П) (ВИДЕО)

Фудбалери Темнића 1924 забележили су прву победу на гостујућем терену ове сезоне, у Поповцу крај Ниша против домаће Будућности резултатом 0:2 (0:1) и тако после пет одиграних кола деле прву позицију на табели Српске лиге Исток са Заплањцем из Гаџиног Хана који је данас на свом терену ремизирао без голова у мечу са нишким ОФК Синђелићем.

Варваринци су у вођство дошли у 16. минуту преко младог Стефана Ђокића, да би Предраг Вујовић у 53. минуту игре, после одличне акције и добре прве одбране голмана домаћих, из другог пута послао лотпу у мрежу Будућности и поставио коначан резултат од 0:2.

После 5. кола Српске лиге Исток Темнић 1924 заузима другу позицију на табели са 13 бодова, колико има и првопласирани Заплањац. У наредном колу Варваринци у среду 19. септембра дочекују параћинско Јединство, у утакмици која се игра од 16 часова на стадиону Темнића у Варварину без присуства публике, а због казне ФС РИС-а.

Сви резултати 5. кола Српске лиге Исток: Будућност – Темнић 1924 0:2; Моравац Орион – СФС Борац 1:0; Раднички (П) – Дунав 4:0; Јединство (П) – Јагодина Табане 0:2; Пуковац – Ртањ 1:1; ГФК Дубочица – ППТ Трстеник 3:3; Заплањац – ОФК Синђелић 0:0; Цар Константин – Радан 2:0; Раднички (С) – Јединство (Б) 2:0.

На табели воде Заплањац и Темнић 1924 са по 13 бодова, Моравац Орион је трећи са 10, а прате га Трстеник ППТ и Јединство (Б) са по 9 бодова. На зачељу табеле су Радан са 3 освојена бода, Пуковац, ГФК Дубочица, Јединство (П), СФС Борац и Ртањ са по 4.