Темнић 1924 поражен од Телеоптика

Фудбалери Темнића 1924 поражени су данас од Телеоптика резултатом 1:3 (0:1). “Оптичари” су повели преко Стефана Ђурића у 27 минуту, па се са резултатом од 0:1 отишло на паузу. Успели су Варваринци после 9 минута игре у другом полувремену, у 54. минуту, да дођу до изједначења поготком Милоша Петковића, али су гости за Земун однели сва три бода погоцима Марка Шишкова у 68. минуту и Николе Лакчевића у 76. минуту.

Шеф стручног штаба Темнића 1924 Драган Ђорђевић истакао је да је, у припреми утакмице, на много тога скренуо пажњу својим играчима и додао да ови услови и нису баш одговарали фудбалерима варваринског прволигаша пре свега јер се ради о доста старијој екипи од гостујуће, док млађи играчи доста лакше подносе ову температуру што је, према његовим речима, данас одлучило утакмицу.

“Имали смо прикључак после резултата 0:1, изједначили и уместо да станемо на лопту кренули смо да дамо други неорганизовано, примили гол из прекида чиме је утакмица била решена, а ми нисмо имали више снаге да се вратимо у утакмицу”, оценио је Ђорђевић.

У финишу првенства Прве лиге Србије Темнић 1924 заузима 14. позицију на табели која га води у нижи ранг такмичења, док су “Оптичари” на деветој позицији. Следећи противник Варваринцима је екипа Инђије, а утакмица се игра у суботу, 19. маја, са почетком од 17 часова у Инђији.