Темнић 1924 славио над Раданом, наредни противник Синђелић (ВИДЕО)

Победом над екипом Радана из Лебана од 2:1 (2:0) фудбалери Темнића 1924 приближили су се првопласираној екипи на табели на само два бода разлике. Варваринци после 30. кола Српске лиге Исток имају 73 освојена бода, док је Раднички из Пирота први са 75.

Темнић 1924 у недељу је угостио екипу из Лебана која се грчевито бори за опстанак и којој су бодови били преко потребни, али је домаћин и у овој утакмици оправдао улогу фаворита. Од самог старта кренули су Варваринци офанзивно и већ у 21. минуту долазе до вођства од 1:0 захваљујући младом Стефану Ђокићу.

При самом крају првог полувремена, у 38. минуту, после корнера Вукајловић лепо прихвата лопту и шаље према голу Радана, али је неко од одбрамбених фудбалера играо руком испред самог гола, тако да главни судија показује на белу тачку одакле је прецизан био Вукајловић за 2:0.

У другом полувремену публика на терену крај Велике Мораве видела је само још један погодак, овог пута у мрежи Темнића 1924 у 47. минуту, којим су гости из Лебана преко Стојановића успели да ублаже пораз.

Четири кола пред крај првенства Варваринци заузимају другу позицију са 73 бода, Раднички, који је у Пироту претрпео пораз од нишког Цар Константина, и даље је први са 75 бодова, Цар Константин је трећи са 57, а затим следе Јагодина са 55 и Будућност из Поповца са 54. На дну табеле су Пуковац са 13, Јединство (П) и Раднички (С) са по 27 и Ртањ са 28 освојена бода.

Резултати 30. кола Српске лиге Исток: Темнић 1924 – Радан 2:1; СФС Борац – Пуковац 6:0; Јединство (П) – ГФК Дубочица 2:1; Будућност – Заплањац 4:1; Раднички (П) – Цар Константин 1:3; Моравац Орион – Раднички (С) 4:3; Дунав – Јединство (Б) 2:0; Јагодина – ОФК Синђелић 3:0 и Ртањ – Трстеник ППТ 3:2.