ТСЦ победио Напредак на свом терену, убедљива победа Тополчана

ТСЦ је данас на свом терену победио Напредак са 2:0 головима Раткова и Јовановића у првом полувремену. Тополчани су брзо преболели пораз у Новом Пазару, а Крушевљани нису изгубљене бодове против Партизана.

Тополчани су кренули силовито од почетка, Цветковић је у трећем минуту из слободног ударца шутирао изнад пречке, у 12. Ђековић изблокирао Петровића, којег је одлично проиграо Ђаковац. Прву озбиљну грешку одбране Напретка ТСЦ је претворио у вођство. Милосављевић је прихватио лопту, послао Раткову, који је искоса, са леве стране одлично шутирао и домаћин је повео – 1:0. Само три минута касније имао је Љубомирац прилику да изједначи, али затресла се статива. И, уместо поравнања резултата, како то уобичајено бива, стигла је нова казна. У 28. минуту нова грешка у одбрани Чарапана, поклон лопта за Јовановића, који је рутински савладао немоћног Петрића.

Имали су домаћи потом још две добре прилике, али резултат је остао исти. На супротној страни, у финишу првог полувремена, после доброг продора и центаршута Бастајића, стигла је лопта до Љубомирца, али Петровић му је засметао да упути добар шут…

У наставку тренер Ђорђевић је на терен послао Чечарића и Матића, уместо Шарића и Кнежевића, на истеку сата игре, уместо Љубомирца и Станковића заиграли су Роснуп и Крстић, ушао је у игру и Мршић, уместо Бастајића у 77. минуту, али сем неколико корнера, после којих је одбрана ТСЦ-а успешно интервенисала.

Домаћи су и даље били доминантни, имали лопту много више у поседу, Вукић је у самом финишу имао чист зицер, али одлично је интервенисао Петрић и остало је на ТСЦ арени – 2:0. Прави јунак утакмице био је голаман Чарапана Петрић, који је допринео да пораз његовог тима не буде убедљивији.

ТСЦ се враћа на треће месрто Супер лиге, а Напретковом тренеру остаје главобоља због неефикасне навале, али и пропуста у одбрани, али и предстојеће борбе за голи суперлигашки живот.