Убедљива и заслужена победа Трстеничана на стадиону крај Мораве

После првог пораза у овој сезони, у 13. колу Зоне “Запад” у Ћуприји, фудбалери Трстеника ППТ су у 14. првенственом колу, на свом стадиону крај Мораве, савладали ФК Купци – Мајдево резултатом 6:1 (2:0). У фер и коректном мечу, у већем делу сусрета, трстеничани су доминирали и победа није долазила у питање.

Мрежу гостију први је погодио Ненад Васић у 10. минуту, да би у 15. минуту Никола Пантић повећао вођство домаћих на 2:0 и то је био резултат полувремена. У наставку иста фер и коректна игра, трстеничани другим погодком Николе Пантића повећавају резултат на 3:0 у 48. минуту. Капитен Андрија Пецић постиже четврти погодак, гости успевају у 65. минуту да смање резултат на 4:1 – стрелац Петар Петровић.

До краја сусрета 100 присутних гледалаца на стадиону крај Мораве видело је још два погодка у мрежи гостију. Никола Миљковић је два пута матирао противничког голмана – у 70. и 74. минуту утакмице и то је био и коначан резултат.

Поменимо и арбитре на овој утакмици: главни је био Урош Милановић из Јагодине, са помоћницима Ненадом Милојевићем из Рековца и Лазаром Радићем из Параћина. Делегат и контролор је био Срђан Лукић из Јагодине.

После овог првенственог кола трстеничани су и даље на трећој позицији у лиги са 33 бода, у наредном, 15. колу, гостују у Ресавици код ФК Рембас, а њихови данашњи противници, фудбалери ФК Купци – Мајдево кући дочекују Млади Борац из Седлара и за сада су на шестом месту са 23 бода.