Categories: Друштво

Варварин део новог корака ка Европи: Председница др Виолета Лутовац Ђурђевић на састанку са министарком Снежаном Пауновић

Министарка државне управе и локалне самоуправе Снежана Пауновић честитала је новоименованим члановима и заменцима чланова Заједничког консултативног одбора Комитета региона Европске уније и Републике Србије, нагласивши значај овог тела за продубљивање односа и сарадње са европским партнерима.

Састанку је присуствовала и председница општине Варварин, др Виолета Лутовац Ђурђевић, која је, заједно са представницима других локалних самоуправа, дала подршку иницијативи усмереној на јачање институционалних и развојних капацитета локалних власти.

Заједнички консултативни одбор, основан у складу са Споразумом о стабилизацији и придруживању, има за циљ да омогући размену искустава, идеја и добрих пракси између Србије и земаља чланица Европске уније. “Ово је стратешка прилика за јачање капацитета локалних власти, привлачење инвестиција и повезивање са европским регионима”, поручила је министарка Пауновић, истичући да је активна улога локалних самоуправа кључна за европски пут Србије.

5 1 оцена
Гласање за чланке

О аутору

Главни и одговорни уредник портала.

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Друштво

Велика новогодишња журка у центру Варварина поводом Српске Нове године

У Пешачкој зони у центру Варварина, поводом прославе Српске Нове године, организована је велика новогодишња…

Опширније
Categories Друштво

Подела пакетића и дружење са Деда Мразом поводом Српске Нове године

Општина Варварин, у сарадњи са Саветима месних заједница Село Варварин и Варварин, организује традиционалну прославу…

Опширније
Categories Друштво

Божић Бата стигао у Крушевац: Свечаност за децу одушевила станаре

У част Новогодишњих и Божићних празника у Синђелићевој улици 27. у Крушевцу организована је свечана…

Опширније