Categories: Друштво

Започета процедура експропријације пољопривредног земљишта у Трстенику

Деоница “Моравског коридора” пролази делом и кроз трстеничку општину, па је тим поводом на две локације, у сали за сатанке Општинске управе и у Већници Народног универзитета, започела процедура експропријације пољопривредног земљишта. Овај важан посао требао би бити завршен до марта месеца наредне године.

“По позивима почели су да долазе власници парцела кроз које ће бити изграђен ауто пут, на разговор у циљу упознавања са ситуацијом и пројектном документацијом “Моравског коридора”. Ово су крупни кораци у оквиру припрема све неопходне документације која је изузетно захтевна и то нас опомиње да будемо брзи, да не губимо време и да наш део посла ефикасно обавимо. Преостаје нам да обезбедимо све неопходне услове и то ћемо постепено реализовати у одређеном року”, наводи председница општине Трстеник Милена Турк.

Она додаје да је извршена и процена вредности земљишта у износу од 185,00 до 199,00 динара по квадратном метру, док су и трстенички пољопривредници, према њиховим изјавама, задовољни ценом тако да неће бити проблема да се послови на овом делу пројекта заврше.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Новинар и публициста, сарадник портала за подручје општине Трстеник од 2016. године.

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Друштво

Величанствена шетња више хиљада Крушевљана улицама града: Крушевац за нормалан живот без блокада

Грађани Крушевца су још једном показали да су за нормални живот и без блокада. Мирном…

Опширније
Categories Друштво

Варварин се придружио скуповима против блокада, 600 грађана у протестној шетњи

У 120 градова и општина широм Србије вечерас су одржани скупови против блокада, а ове…

Опширније
Categories Друштво

Реконструисан регионални пут Варварин – Обреж, деоница кроз Горњи Катун

Заменик председнице општине Варварин Александар Павић и помоћник председнице Немања Чолић обишли су радове на…

Опширније