Скупштина Србије укинула ванредно стање

Народна скупштина Републике Србије укинула је вечерас ванредно стање, које је уведено 15. марта због епидемије коронавируса. За укидање ванредног стања гласало је 155 посланика, док против није био ниједан глас.

Укидање ванредног стања не значи да се враћамо на рутину пре 15. марта, јер на снази остају и даље поједине мере које су уведене како би се смањила могућност ширења вируса корона. Посланици су усвојили и Закон о важењу уредби које је Влада Србије, уз супотпис председника Републике, донела за време ванредног стања и које је Народна скупштина потврдила.

Укинуто је 11 уредби које су важиле за време ванредног стања, а односе се на организацију рада, део пореских мера, начин задуживања, учешће у кривичном поступку. Такође, надлежне изборне комисије ће 11. маја донети решења о настављању спровођења изборних радњи.

0 0 гласова
Гласање за чланке

Повезани постови

Отворена нова деоница “Моравског коридора”, до краја године завршетак целе трасе

Председник Републике Србије Александар Вучић свечано је отворио нову деоницу “Моравског коридора” од Прељине код Чачка до Адрана код Краљева, поручивши да ће преосталих 12 километара ауто-пута бити завршено до…

Чолић са мештанима на терену: У току радови на уређењу Косовске улице у Малој Крушевици

Радови на уређењу Косовске улице у Малој Крушевици су у пуном јеку, а њихов циљ је решавање дугогодишњег проблема са којим се суочавају мештани овог села у Горњем Темнићу. После…

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова

СПОРТ

0
Ваш коментар на ову вест?x