Драган Перишић дебитовао победом на клупи Напретка, Чарапани савладали Мераклије

Негативни пролећни чарапански низ је заустављен. Напредак је у комшпијском дербију био бољи од Нишлија и заслужено победио са 1:0. После осам кола без победа, суперлигаш из Лазаревог града је остварио тријумф и са новим полетом и оптимизмом наставља такмичење у Супер лиги Србије.

Крушевљани су у утакмицу ушли са огромном жељим да победе и у већ у првом полувремемну су постигли оба гола. Мрежу гостију начео је Шарић са беле тачке, а затим је Бастајић дуплирао вођство домаћина. Напредак је имао још неке шансе, а затим и Нишлије, али су мреже остале мирне до краја утакмице.

После пенала Раднички је играо са играчем мање, а после десетак минута у свлачионици му се придружио и Путинчанин, тако да је у егалу по броју играча остало до краја сусрета. Тренер Радничког Ненад Лалатовић бацио је све карте у напад како би бар поравнао резултат, али су се Чарапани успешно одбранили и сачували победу.

Сада Напредак и Раднички имају исти број бодова у Моззарт Бет Супер лиге, по 22 бода и деле 11. место на табели.