ФК “Трстеник ППТ” тријумфовао у Пуковцу

После победе на свом терену против екипе ФК “Табане” фудбалери Трстеник ППТ успели су и у гостима да изборе победу над екипом “Пуковца” у последњем, 30. колу Српске лиге Исток. Изабрани тим тренера Златка Марковића и његовог помоћника Драгољуба Шуре Павловића показао је да ће и у наредном периоду чешће славити победе, а смањити поразе, уосталом лопта је округла па ће се видети.

Сусрет овог кола водио је арбитар Стефан Филиповић из Јагодине, који је оправдано због приговора и прекршаја поделио жуте картоне трстеничанима Егерићу, Матовићу, Васићу и Миловановићу, док су искључења заслужили домаћи играч Перић и трстеничанин Гашић.

У вођство су први дошли гости већ у 3. минуту ефектним шутем Радивојевића, у 8. минуту Петковић је успео да изједначи резултат на 1:1. Трстеничани су појачали ритам игре и у 17. минуту капитен Васић постиже вођство 2:1. Домаћи су изједначили погодком Перића из једанаестерца 2:2 што је био и резултат првог дела утакмице.

У наставку трстеничани су играли са 10 играча јер је у 50. минуту игре искључен Гашић. Међутим, гости се нису предавали и кренули су офанзивније према голу домаћих и у 63. минуту Радивојевић поново доводи свој тим у вођство са 3:2. После старта над Матовићем у шеснаестерцу Пуковца, судија Филиповић показао је на белу тачку, прецизан је био Миловановић и трстеничани су повећали своје вођство на 4:2 у 63. минуту. Исти играч у 85. минуту поставља коначан резултат 5:2 за “Трстеник ППТ”.

Овом победом на крају првенства, трстеничани су завршили на 7. месту на табели Српске лиге Исток са 42. освојена бода. Честитке и “Темнићу 1924” на освојеној титули и пласману у виши ранг такмичења.