Фудбалска драма у Горњем Рибнику

Пред око 150 гледалаца, по лепом времену на игралишту у Горњем Рибнику, одиграна је утакмица 21. кола Друге Расинске окружне лиге између домаће екипе ФК Каменорезац 76 из Дубља и другопласиране екипе ФК Стари Трстеник која је завршена резултатом 2:2.

Дубљани су у већем делу првог полувремена били бољи, нападали, али нису озбиљније угрозили гол гостију. Ипак, из једне лепе акције у 12. минуту у шеснаестерцу гостију најбоље се снашао Драган Жупац и ФК Каменорезац 76 је тако дошао у вођство 1:0.

Повремено је игра била оштра са обадве стране па је домаћи играч Влада Јанковић због повреде морао да напусти игру, као и Драган Жупац крајем другог дела утакмице. Дубљани су повећали вођство на 2:0 поготком капитена Дарка Благојевића у 70. минуту који је имао још једну зрелу прилику да постигне погодак.

У наставку гости су били бољи тим, имали зреле шансе, домаћи су били несигурни у одбрани и када се очекивало да ће сачувати постигнути резултат до краја уследио је хладан туш. Гомилање у одбрани и неспретност за рашчишћавање ситуације гости су у 82. минуту вешто искористили и најпре смањили резултат на 2:1, а затим из сличне ситуације у 90. минуту успели да изједначе и да поделе тако бодове са домаћим ФК Каменорезцем 76 који је имао шансу да победом која је била реална крене из опасне зоне на табели.

Дубљани су сада у тешкој ситуацији јер у наредном 22. коло гостују у Тољевцу код екипе ФК Младост где ће покушати да извуку повољан резултат. Екипа Каменоресца 76 тренутно се налази на 14. месту са 21-им освојеним бодом.