Напредак изгубио од Младости из Лучана у Крушевцу, после бројних промашаја стигла казна

Напредак је наставио лошу серију у Супер лиги Србије новим поразом на свом терену и сада има катастрофалан биланс – у четири утакмице само један бод и без датих голова. Стручни штаб и комплетан спортски сектор је на потезу – мора да положи рачуне Управи и то одмах.

Чарапани су имали шансе у првом полувремену да стигну до вођства. Први је изгледну прилику имао Ненадовић у седмом минуту, потом је Варјачић у 18. минуту за мало сместио лопту у Стаменковићеву мрежу после центаршута Стефана Јовановића. Стопостотну шансу у 23. минуту није искористио Стоиљковић…

У другом полувремену – иста мета исто одстојање. Играло се малтене све време пред голом Младости. Стоиљковић је у 53. минуту био у ситуацији “један на један” са чуваром гостујуће мреже који је фантастично интервенисао, баш као и у два наврата у интервалу од три минута (62. и 65.) испред Ђорђа Јовановића.

Потврдио је Стаменковић класу и у 76. минуту после пројектила Вукајловића. Лопта је ишла под пречку, сви су је већ видели у мрежи, али је голман Младости био маестралан.

“Напретков бивши голман Саша Стаменковић, сада чувар мреже Младости из Лучана, одбранио је и могуће и немогуће на овој утакмици, иако је све време, а посебно у другом полувремену био изложен правој канонади. На супротној страни, у једној од ретких акција, у којој су гости прешли на нашу половину, уследила је сурова казна за све промашаје и уз много среће после шута Варјачића, пошто је закачила Пријовића, лопта је завршила у мрежи немоћног Савића – 0:1”, коментарише Сања Милутиновић, портпаролка Чарапана.