Напредак победио Младост у Лучанима: Кроз трње до Драгачевског злата

Напредак је победио екипу Младости у Лучанима са 2:1 и сада је у лагоднијој ситуацији у наставку сезоне. Чарапани су храбро ушлии у овај дуел и у 26. минуту, преко Зличића, дошли у вођство и држали ситуцију у својим рукамаа (ногама) наредних 75 минута.

Домаћин није седео скрштених руку, већ је нападао и пре вођства Чарапана погодио пречку. Минут пре гола, у 25. минуту Бојовић је имао одличну шансу, али се истакао голман Стаменковић, ветеран међу суперлигашким чуварима мреже, а затим је уследио шок у Драгачеву. Уследила је акција у три потеза: Ђековић је проследио лопту Љубомирцу, капитен је пронашао Зличића, који је повукао корак – два, одлично шутирао и погодио сам угао гола Младости. У самом финишу првог полувремена и Љубомирац је имао шансу, али је лопта отишла у корнер.

На самом почетку другог полувремена Станојловић је одлично центрирао са десне стране, а са ивице петерца Бојовић није успео да погоди мрежу. Савић је у 60. минуту одбранио опасан ударац Фрајдеја, а 12 касније морао је да напусти терен. После једног прекида, у дуелу са Милошевићем остао је на трави, а судија Јекнић је позвао медицински тим да хитно уђе на терен. Убрзо су стигла и кола хитне помоћи, али се Савић придигао, желео да остане у игри, међутим, одлука доктора Напретковог тима Томићевића је била да треба да иде у свлачионицу, за сваки случај.

Домаћи су у самом у финишу утакмице кренули на све или ништа, а на супротној страни у року од непуна два минута (85. и 86.) могао је Станојловић два пута да погоди мрежу, али искусни голман Младости, а некада и Напретка, био је успешнији од некадашњег Партизановог омладинца.

Ко промаши велике шансе увек стиже казна. У првом минуту седмоминутне судијске надоканде времена, Фрајдеј је главом, са десетак метара погодио за реми. Ипак, Бог је погледао Чарапане и у последњим тренуцима меча гости су дошли до сва три бода – 1:2.

Ђорђе Јовановић је асистирао, а голман Стаменковић је спречио Бојовића да се упише у стрелце. Уследио је корнер, извео га је Зличић, а лопту на првој стативи дочекао Ђорђе Јовановић. На путу ка голу лопта је закачила капитена домаћих Милошевића и – одсела у мрежи за коначни исход меча 1:2 и велика три бода су отишла у град под Багдалом.

Напредак је сада на 11. месту са 20 бодова, а у наредном колу гостује екипи ТСЦ-а у Бачкој Тополи.