Напредак победио Нови Пазар у Крушевцу, победа за борбу за плеј – оф зону

Напредак је на свом стадиону у Крушевцу победио екипу Новог Пазара са 3:1 (3:1). Крушевљани су доминирали у првом полувремену, а у другом полувремену су вештом тактиком Владимира Гаћиновића сачували резултат.

Чарапани су први гол дали у 17. минуту преко Огњена Мршића, други погодак је био из пенала од екзекутора Андрије Мајдевца у 35. минуту, а трећи дело Небојше Бастајића у 39. минуту. Нови Пазар је смањио на 3:1 ударцем Адема Љајића из пенала у надокнади првог полувремена.

У другом полувремену домаћин је више нападао него гости, али су Пазарци стали после повреде Адема Љајића, којег је заменио млади Михајло Петковић (на позајмици из Партизана). У зауставном времену (90+5) Напредак је постигао још два гола, али су поништена због офсајда.

Напредак сада има 26 бодова и направио је озбиљан корак у борби за плеј – оф зону, а у идућем колу гостоваће Чукаричком у Београду.

По завршетку утакмице Владимир Гаћиновић је изјавио да је Напредак врло карактерна екипа и да су Крушевљани заслужено победили, нарочито бољом игром у првом делу утакмице. Са њим се сложио и Игор Матић тренер гостију, честитајући победу домаћину, рекавши да су они одиграли испод сваког нивоа, нарочито у првом полувремену.