Напредак поражен и осрамоћен у Вршцу, Чарапани се опростили од Купа

Напредак је у Фудбалском купу Србије гостовао у Вршцу истоименом клубу, изгубио и опростио се од даљег такмичења у најмасовнијем такмичењу у земљи. Напредак је отпутовао на меч са Вршцем као фаворит, а вратио се поражен и осрамоћен од члана Прве лиге Србије.

Домаћин је од почетка до краја утакмице био конкретнији и бољи. Није било голова у првом полувремену, шанси јесте, али само пред Напретковим голом. У наставку Чарапани су кренули нешто офанзивније, голман домаћих Андријанић је успео да одбрани ударац Ђорђа Јовановића у 50. минуту, а онда је уследила казна. У 66. минуту Тодоровић је успешно прошао по десној страни, центрирао, а Миливојевић ефектно пласирао лопту у мрежу за коначних 1:0.

У  самом финишу утакмице Напредак је имао шансу за реми и пенал серију, али после слободног ударца Зличића са 17 метара лопта је погодила стативу и више није било никакве наде за крушевачког суперлигаша.