Напредак ремизирао са ИМТ-ом у Београду: Освојен бод, плеј – оф обезбеђен

Чарапани су од почетка наметнули оштар ритам, имали већи посед лопте, а све у жељи да потврде свој квалитет као осмопласирани тим Првенства. Зличић је запретио пред голом домаћина, али није било гола све до 31. минута. Марјановић је идеално послао лопту на другу стативу, дочекао је Бастајић и главом послао у мрежу. Голман Гордић је избацио, поново је прихватио Бастајић, сигнализирајући да је лопта била у голу. Огласили су се из ВАР собе и потврдили погодак.

Домаћи играчи су кренули на све или ништа, хтели су што пре до изједначења. Имали су шансе у неколико наврата, али голман Савић је био несавладив и на полувреме се отишло са минималном предношћу Крушевљана.

У 60. минуту лопта је стигла до првог стрелца ИМТ-а Милоша Луковића, који је јако шутирао, а пошто је уздрмала пречку лопта се одбила у гол, па вратила у посед голмана Савића. Уследила је нова интервенција из ВАР собе и на семафору је објављено изједначење 1:1. До краја утакмице било је изгледних прилика на обе стране, али су мреже остале нетакнуте.

Чинило се да су обе екипе задовољне поделом плена, а Чарапани су безбрижни у плеј офу. У следећем колу (недеља – 16:30 часова) Напредак дочекује Радник из Сурдулице, последњи тим на табели.