Нова победа Темнића 1924, Дунав пао у Варварину

На стадиону Темнића у Варварину домаћи Темнић 1924 славио је у недељу, у другом колу Српске лиге Исток, над гостујућом екипом Дунава из Прахова минималним резултатом од 1:0 (0:0).

Од самог старта су Темнићани кренули у напад тако да већ у 5. минуту игре долази до озбиљне шансе кад Игор Павловић упућује лопту према голу гостију која одлази изнад гола. Само минут касније, после фаула над Предрагом Луком, Игор Павловић шутира са неких 30 метара из слободног ударца, лопта иде право према голу Дунава, али чувар мреже гостију Илија Пујкић лопту шаље у корнер.

Низале су се шансе за домаће, Лука у 14. минуту имао је изгледну прилику, али лопта поново захваљујући Пујкићу одлази у корнер. Два минута касније шансу је имао и Предраг Вујовић, имали су и гости прилику у 18. минуту из слободног ударца коју Михајло Пуљецовић није искористио, а затим у 23. минуту још једна добра шанса за Игора Павловића, тако да у првих 45. минута игре лопта једноставно није хтела да затресе мреже.

На старту другог полувремена играло се већином по средини терена, у 55. минуту Игор Павловић упућује одличан шут према Пујкићу са неких 30 метара који голман гостију одлично брани, а после пар минута поново добар шут из слободњака, И. Павловић шаље лопту у доњи десни угао, али је голман гостију и овог пута успео да сачува своју мрежу.

Играо се 67. минут кад је одбрана Дунава на неких тридесетак метара оборила Предрага Вујовића, директан ударац упућује Матија Павловић и од 68. минута игре Темнић 1924 долази до вођства од 1:0, што је и био коначни резултат овог српсколигашког дуела.

До краја меча публика је могла видети изједначену игру обе екипе, гости из Прахова су имали пар прилика, као и играч домаћих Иван Милић који је два минута пре краја сусрета упутио одличан ударац са неких четрдесет метара, али лопта је отишла поред гола гостију.

После два одиграна кола ФК Темнић 1924 на табели Српске лиге Исток заузима трећу позицију са 6 освојених бодова, колико имају и Јединство (Б), Моравац Орион и Заплањац. Наредног викенда Варваринци путују у Мрштане где их очекује екипа Моравац Ориона одакле очекују да се врате са новим бодовима.