Рутинска победа Темнића 1924 у Свилајнцу

Варварински српсколигаш Темнић 1924 славио је у Свилајнцу над екипом Радничког, у ванредном, 11. колу Српске лиге Исток, резултатом 0:3 (0:3) головима постигнутим у првом полувремену и тако учврстио лидерску позицију на табели.

Доминирали су фудбалери Темнића 1924 током целог меча над немоћним домаћином, а утакмица је резултатски била решена већ у првом полувремену. Варваринци су до вођства дошли у 15. минуту преко Предрага Луке, млади Андрија Пеливановић дуплирао је резултат у 25. минуту, да би коначни резултат од 0:3 поставио Драган Миловановић у 43. минуту игре.

После 11 одиграних првенствених утакмица, Темнић 1924 заузима прву позицију на табели са 28 бодова, Раднички из Пирота га од данас прати са 24, Моравац Орион има 23, а следе Будућност и Заплањац са по 22. На дну табеле су Пуковац и Радан са по 4, Дубочица има 7 бодова, параћинско Јединство 8, а Дунав 10.

Наредног викенда Темнић 1924 на свом терену дочекује екипу Јединства из Бошњаца, тренутно деветопласирану екипу на табели Српске лиге Исток.

Резултати 11. кола СЛИ: Раднички (С) – Темнић 1924 0:3, Јединство (П) – СФС Борац 1:1, Пуковац – Будућност 0:3, ГФК Дубочица – Раднички (П) 0:1, Заплањац – Моравац Орион 2:3, Цар Константин – Дунав 4:0, Јединство (Б) – Јагодина 0:2, Радан – Ртањ 0:1. Меч између ОФК Синђелића и Трстеника ППТ игра се наредне среде.