Раднички 1923 на свом терену победио Напредак, три гола домаћина за три бода

На стадиону Чика Дача у Крагујевцу Раднички 1923 је однео убедљиву победу над екипом Напретка из Крушевца са 3:0. Домаћин је кренуо офанзивно од првог судијског звиждука, па се већ на самом старту затресла мрежа Чарапана.

На срећу гостију, Милуновић је био у недозвољеној позицији и погодак је поништен, али, врло брзо уследио је поправни. Милуновић је опалио волеј, Петрић је добро интервенисао и спасао мрежу. Ипак, већ у 12. минуту голман Напретка је капитулирао. Ђурић је одлично продирао по левој страни, пробио се до средине казненог простора и прецизно шутирао и био је неумољив – 1:0.

Крагујевчани су наставили са атацима на гол гостију. Милуновић је био нерешива енигма за Чарапане, имао је изгледну шансу, али је Петрић био на свом месту. Напредак је имао прилику за изједначење у 28. минуту. Матић је добро прихватио једну дугу лопту, обишао голмана Младеновића, али је отишао превише укосо, па није успео да погоди.

Утакмицу су решили Крагујевчани само три минута касније. Уследио је добро организован напад, Милуновић је смирио лопту и одиграо повратну за Видовића, који је елегантно и врло прецизно погодио за 2:0. Напретков тренер Перишић се није предавао, већ је извршио троструку измену на почетку другог полувремена у намери да погура свој тим и успостави равнотежу на терену.

Уследио је потез који не желимо да виђмо на нашим фудбалским теренима. Најбољи играч на терену Василије Ђурић заслужио је црвени картон у 53. минуту. Прво је фаулирао Станковића, уследио је затим вербални дуел између њих двојице, а Пантић се умешао да заштити млађег саиграча, којег је Ђурић ударио руком у пределу лица.

Неспортски потез за који се добија директан црвени картон, судија је зажмурио на једно око и доделио му само жути картон. Напредак је успоставио равнотежу на терену, па се очекивало и нешто више од Чарапана, али је Ђурић докрајчио судбину гостију из Крушевца. Он је у 69. минуту прихватио одбијену лопту на ивици шеснаестерца и ударио завршни ударац гостима за коначних 3:0.