Раднички декласиран у Варварину, Темнић 1924 славио са 7:0 (ВИДЕО)

Љубитељи најважније споредне ствари на свету и навијачи српсколигашких екипа на фудбалском “Истоку” имали су прилике да се у 28. колу овог такмичења нагледају голова. У девет утакмица пало је чак 37 голова, а највише пута, чак 7, лопту из своје мреже вадио је чувар мреже Радничког из Свилајнца, екипе која је у Варварину декласирана од другопласираног Темнића 1924.

Варваринци су лагано и сигурно ушли у меч и током првог дела игре контролисали игру да би улогу фаворита потврдили у 33. минуту евроголом Матије Павловића који ће се, испоставиће се у другом полувремену, још пар пута уписати у листу стрелаца на овом мечу.

На паузу се отишло са минималним резултатом, а онда од 66. минута гледаоци на терену крај Велике Мораве имали су прилику да виде праву голеаду. Јован Милошевић удвостручује вођство домаћих у 66. минуту, само пет минута касније, у 71. минуту, прецизан је поново Марија Павловић, који се у листу стрелаца по трећи пут на овом мечу уписао у 76. минуту са беле тачке.

Није прошло ни два минута од четвртог гола у овом дуелу, Милановић шаље лопту у мрежу Радничког, а онда у 86. минуту у листу стрелаца уписује се и млади Андрија Пеливановић за 6:0. У самом финишу утакмице прецизан је био и Иван Милић поставивши коначни резултат од 7:0.

У осталим мечевима 28. кола Српске лиге Исток виђено је још 30 голова, параћинско Јединство савладало је у гостима градског ривала, екипу СФС Борца са 3:0, Будућност је на свом терену поразио последњепласирани Пуковац са 4:0, истим резултатом је и Моравац у Мрштану надиграо Заплањац, Раднички је у Пироту пет пута тресао мрежу Дубочице, док је Дунав на свом терену поражен од Цар Константина са 2:3. Јагодинци су славили код куће против Јединства из Бошњаца са 2:0, Трстеник ППТ је поражен у граду крај Западне Мораве од нишког Синђелића са 2:3, а једино су Ртањ и Радан поделили бодове одигравши меч завршен резултатом 1:1.

На табели води Раднички из Пирота са 72 освојена бода, Темнић 1924 је други са 67, а затим следе Јагодина са 52, Цар Константин са 51 и Моравац Орион са 49. На дну табеле налазе се Пуковац са 13, параћинско Јединство са 21, Раднички из Свилајнца са 24 и Ртањ са 25 бодова.

Варваринце до краја ове недеље очекују још два веома важна меча, финале Купа Расинског округа игра се у четвртак 09. маја, са почетком од 19:00 часова на стадиону Младости у Крушевцу где их очекују члан Зоне Запад, александровачка Жупа, а онда у суботу путују за Бошњаце где ће се за нове бодове борити са увек неугодном екипом Јединства.