Categories: Култура

Трстенички глумци победници Фестивала у Требињу

На одржаном Фестивалу позоришних аматера у Културном центру у Требињу љубитељима позоришне уметности својим представама представила су се Позоришта из Северне Македоније, Црне Горе, Србије и Босне и Херцеговине.

Аматерско Позориште из Трстеника одушевило је тамошњу публику последње такмичарске вечери, они су извели позоришни комад “Наранџасти лавеж” и проглашени су најбољим Позориштем на Фестивалу, по одлуци жирија публике.

Трстеничани су исто тако награђени по одлуци стручног жирија у најбољој представи “Златна маска”, а за костимографију у представи “Златна маска” награђена је чланица овог Позоришта Јелена Јовић.

Трстеничко аматерско Позориште је до сада више пута награђивано у извођењу својих позоришних представа, а тако ће бити и убудуће, кажу чланови овог Позоришта са задовољством.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Новинар и публициста, сарадник портала за подручје општине Трстеник од 2016. године.

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Култура

Почиње “Лето културе 2025” у Варварину: Уметност, традиција и игра за све генерације

Варварин ће током целог јула бити у знаку културе, уметности, књиге и осмеха најмлађих, захваљујући…

Опширније
Categories Култура

Уметност у порти: Ликовна колонија “Лето на платну” 10. и 11. јула у Варварину

У оквиру манифестације “Лето културе 2025”, Варварин ће 10. и 11. јула угостити ликовне уметнике…

Опширније
Categories Култура

Лука Денчић из Лебана победник III Фестивала хармонике “Жилићеви дани”

Велика сала Општинске библиотеке “Варварин” била је у петак испуњена звуцима хармонике, емоцијама и аплаузима,…

Опширније