Categories: Образовање

Комбинованим тестом завршава се полагање завршног испита

Министарство просвете, науке и технолошког развоја Владе Републике Србије саопштило је да данас од 9 до 11 часова ученици полажу комбиновани тест, који се састоји од укупно 20 питања из пет предмета – биологије, историје, географије, физике и хемије.

Први потпредседник Владе и министар просвете, науке и технолошког развоја Бранко Ружић навео је да су ученици у претходна два дана полагали тестове из српског, односно матерњег језика и математике и да је све протекло по плану.

“Данашњим тестом завршава се полагање завршног испита. Свим ученицима желим пуно успеха на данашњем тесту”, као и у наставку школовања, рекао је Ружић.

Он је указао на то да је дигитализација процеса завршног испита, која се односи на поступак припреме, прегледања и обраде тестова, унапредила транспарентност и брзину целог процеса.

Успех из основне школе носи 60 бодова, док на основу успеха на завршном испиту ученик може да освоји највише 40 бодова, односно највише по 13 бодова на тесту из српског/матерњег језика и математике и 14 бодова на комбинованом тесту.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Општина Трстеник озбиљно брине о младој генерацији: Новчана честитка од 10.000 динара за основце

Општина Трстеник почела је исплату новчане честитке ученицима основних школа у износу од 10.000 динара.…

Опширније

Крушевац озбиљно рачуна на младу генерацију: Поклон честитка основцима

Градоначелник Града Крушевца Иван Манојловић је донео Закључак да се из буџета Града изврши пренос…

Опширније

Вртић за сигурно детињство – свечано отворен нови објекат у Александровцу

Министар просвете у Влади Републике Србије проф. др Дејан Вук Станковић и председница Општине Александровац…

Опширније
0
Ваш коментар на ову вест?x