ФК Темнић 1924 заслужено однео сва три бода из Трстеника

У 11. колу Српске лиге Исток занимљива фудбалска представа на стадиону крај Западне Мораве у Трстенику. Сусрет Темнића 1924 из Варварина и Трстеника ППТ, пред 300 гледалаца, завршио се заслуженом победом гостију резултатом 3:2.

Домаћини су имали зрелу шансу за погодак у 13. минуту, Радивојевић је у акцији према голу гостију упослио искусног капитена Васића, али је његов ударац одбранио голман Костић. Варваринци су у 15. минуту казнили трстеничане, а после изведеног корнера Павловић је главом сместио лопту у мрежу домаћих 1:0, док је исти играч у 19. минуту постигао свој други погодак.

Трстеничани су појачали ритам и Каровић је у 21. минуту смањио вођство гостију, а два минута касније, голом Радивојевића, су поравнали резултат на 2:2. Фудбалери Темнића 1924 су, захваљујући аутоголу Мајдевца кога је лопта упућена према голу Милановића погодила у ногу и променила смер, поново дошли у вођство које су задржали мудром игром до краја овог изузетно занимљивог и узбудљивог сусрета.

У 59. минуту Каровић добија други жути картон и искључен је, па су трстеничани играли са играчем мање. Међутим, 5 минута пре краја утакмице искључен је и Лазар Кнежевић, чиме су олакшали гостима посао у даљем току утакмице, што су наравно они умели да искористе и заслужено однели сва три бода из Трстеника.

Сусрет је водио главни судија Милан Илић из Ћуприје, а за играча утакмице проглашен је гостујући играч Игор Павловић, стрелац два погодка за екипу Темнића 1924.