Напредак изгубио од Војводине у Новом Саду: Горак укус Лала

Напредак је изгубио од Војводине на “Карађорђу” у Новом Саду са 2:0. У уводу меча Малбашић је имао изгледну прилику, а затим је Напредак, у четвртом минуту, створио велику шансу. Зличић је кренуо у соло продор, стигао близу гола, застао због блата, Станојловић је одлично ускочио, шутирао и промашио – за мало лопта није ушла у мрежу домаћина.

Станојловић је, у 21. минуту, имао још једну добру шансу. После центаршута Вукајловића одлично је скочио и главом послао лопту под пречку, али је голман Војводине Царевић био на висини свога задатка, спречио сигуран гол и лопту послао у корнер.

Ко не искористи своје шансе бива кажњен. Чарапани су добили жестоку лекцију и то у само десет минута (35. и 45.), примивши два гола. Први гол је постигао Лазаревић, а затим и Радуловић и обојица на ефектан начин. Крушевљани су били у нокдауну све до 66. минута када је Бојовић, после асистенције Зличића, добро шутирао, али је Царевић поново исказао своје голманске квалитете.

Станојловић је, само минут касније, покушао и трећи пут да се упише у листу стрелаца, али је чувар мреже Лала поново заблистао. Три минута касније указала се још једна шанса за госте, јер се голман домаћина није добро разумео са својим одбрамбеним играчима, гол је био празан, али је Росић успео у последњем моменту да отклони опасност испред Стоиљковића.

На самом крају утакмице Новосађани су поново били у офанзиви и имали шансе и за убедљивији тријумф. У 73. минуту Бајић је спречио Николића да постигне трећи гол за свој тим, девет минута касније и Малбашића, а Вукић је три минута пре краја утакмице шутирао поред гола.

На крају Лале су очерупале Чарапане (2:0), освојиле сва три бода и побољшале своје шансе у борби за Европу.