Напредак поражен у Крушевцу: Канонада Партизана под Багдалом

Партизан је у јучерашњој утакмици оправдао улогу фаворита, а Напредак је наставио низ пораза у плеј – офу – четврти по реду и то без иједног датог гола, што је права катастрофа. Утакмица је завршена тријумфом црно – белих од 3:0.

У првих без мало пола сата игре Партизан није озбиљније запретио, а онда је уследио шок на стадиону “Младост”. После корнера најбољи стрелац Супер лиге Рикардо је прихватио један “одбитак” и савладао Николу Васиљевића.

Голман Чарапана је и поред три примљена гола оставио најбољи утисак у домаћем тиму. Ђорђе Јовановић, после другог покушаја и добре акције, у 36. минуту није успео да савлада Стевановића, који је био сигурна брана на голу Партизана. Марјановић је одлично асистирао Мелуновићу, који је шутирао главом изнад пречке и шанса је ортишла у неповрат.

У 56. минуту Партизан је дуплирао вођство и то опет после прекида. Натхо је одлично извео слободан ударац, најбољи у скоку је био Јевтовић и уписао свој први гол по повратку у Партизан и решио питање победника.

Трећи гол за Партизан био је уствари ауто гол Саше Марјановића. Терзић је одлично продирао по десном крилу и шутирао на гол домаћина, а у жељи да спречи сигуран гол Рикарда којем је лопта упућена, после шута младе наде црно – белих, капитен је матирао Васиљевића

Улазак Баждара, Терзића и Фејсе покренуо је Парни ваљак, који је у другом полувремену био знатно офанзивнији и конкретнији. Баждар је два пута шутирао после одличних продора, али није успео да упише првенац у првом тиму. Фејса се први пут појавио у тиму од зимског повратка у црно бели табор и показао је свој квалитет.

При крају утакмице Марјановић је имао шансу да се искупи за ауто гол, али је одлични голман Партизана Немања Стевановић сјајно интервенисао и своју мрежу оставио нетакнутом.