Напредак у Крушевцу изгубио од Железничара из Панчева, пораз Чарапана који је све изненадио

На премијери у новом првенству Супер лиге Србије Напредак је на свом терену изгубио са 1:0 од Железничара из Панчева, разочарао своју многобројну публику и изненадио љубитеље фудбала.

Чарапани су имали изгледну прилику када се Слободан Станојловић нашао у гол шанси, али се прописно обрукао у свом представљању на стадиону Младост у граду под Багдалом. Уместо раног вођства и пута ка победи уследила је казна гостију, како то обично бива. Гости су у 28. минуту повели голом украјинског нападача Павлова и са тим поготком се отишло на одмор.

Један одличан ударац Крстића у 43. минуту је могао да промени ток утакмице, али је само уздрмао пречку. Тренер Перишић је у другом полувремену покушавао да размрда своје пулене изменама и тактичким варијантама али Крушевљанима ништа није полазило за ногом.

Чарапани су имали иницијативу, посебно у другом полувремену, далеко већи посед лопте, али мрежа гостију је била зачарана и дебитант је из Крушевца однео сва три бода.