Победа Трстеничана у зауставном времену

Пред око 500 гледалаца на стадиону крај Мораве до краја неизвестан фудбалски меч, у оквиру 5. кола Зоне “Запад” одиграли су домаћи Трстеник ППТ и гостујућа екипа Темнића 1924 из Варварина. Резултат 2:1 за домаће, полувреме 1:0.

Утакмица динамична, напета, изједначена, једни и други желели су победу. Овај сусрет је водио главни судија Митар Кликовац из Ниша са помоћницима Лазаром Николићем и Миливојем Дончићем. Делегат и контролор је био Слађан Рајковић из Крушевца.

У вођство су први дошли домаћи у 16. минуту, стрелац је био Константин Петковић за 1:0, онда је досуђени једанаестерац у 83. минуту за Трстеничане промашио Бранко Милосављевић, после чега је уследила казна изједначујућим поготком гостију у 90. минуту, стрелац Борис Ахмети. У продужетку утакмице домаћи играч Бранко Милосављевић се искупио за промашени пенал и поготком донео свом тиму победу 2:1.

После 5. одиграног кола гости су на 6. месту табеле са 9 бодова, а Трстеничани са истим бројем бодова на 7. месту. У наредном колу Трстеник ППТ гостује у Седлару код екипе Младог борца, а Варваринци кући дочекују екипу Жупе из Александровца.