Стартовале Прва и Друга окружна лига, ФК Варварин славио у комшијском дербију у Доњем Катуну

Протеклог викенда стартовала су такмичења Прве и Друге расинске окружне лиге. У комшијском дербију Прве окружне лиге фудбалери ФК Варварина славили су против екипе Младости у Доњем Катуну са 0:3 (0:1), док су клубови са територије наше општине који се такмиче у друголигашком окружном рангу забележили две победе и један пораз.

Популарни “Баскијци” стартовали су у Доњем Катуну борбено и до првог поготка дошли већ после 4 минута игре голом Данијела Михајловића, који је недуго затим имао још једну изгледну шансу, али лопта овог пута није хтела у мрежу.

И у другом полувремену Варваринци настављају са добром игром и после контра напада ново појачање Стефан Анђелковић враћа лопту Милићу који је шаље иза леђа голмана Младости. У наставку још једном се Милић уписао у листу стрелаца за коначних 0:3.

Доњокатунци су имали велики хендикеп на овом мечу зато што на терену нису били Никола Сврзић и Саша Миленковић због повреде лигамената, али са друге стране, у дресу ФК Варварина нису заиграли Душан Коларевић и Лазар Савић.

У друголигашком окружном каравану ове године се такмиче 14. октобар из Избенице, Младост из Тољевца и Борац из Горњег Катуна. У првом колу ДЛРО Избеничани су славили против Рубина из Доњег Ступња са 3:0, са идентичним резултатом је тољевачка Младост испратила екипу Омладинца пут Појата, док је Борац из Горњег Катуна поражен у Пејовцу од домаће Градине са 9:1.

Наредног викенда игра се друго коло ПЛРО где ФК Варварин на стадиону Темнића у Варварину дочекује ФК Читлук, док Младост гостује екипи Рибника. Љубитеље најважније споредне ствари очекује дерби ДЛРО, меч између Борца и 14. октобра који се игра у Горњем Катуну, док екипа Младости из Тољевца гостује Полету 57 у Милутовцу.