Темнић 1924 савладао Заплањац са 3:0 (2:0) (ВИДЕО)

На игралишту крај Велике Мораве, у оквиру 26. кола Српске лиге Исток, фудбалери Темнића 1924 славили су над екипом Заплањца из Гаџиног Хана резултатом 3:0 (2:0) тако да после 26 одиграних мечева имају 63 освојена бода, док им главни ривал за повратак у прволигашко друштво и даље бежи за три бода.

Варваринци су од самог старта показали ко је фаворит у овом сусрету и у вођство долазе већ у 12. минуту преко младог Јована Милошевића који сигурно шаље лопту у мрежу гостију. Само десетак минута касније, у 23. минуту, резултат удвостручује искусни Драган Миловановић, да би на самом старту другог полувремена, у 48. минуту, коначни резултат поставио двоструки стрелац овог меча Јован Милошевић.

Фудбалери Темнића 1924 после 26. кола заузимају другу позицију, а већ наредне недеље путују у госте нишком Цар Константину, трећепласираној екипи на табели Српске лиге Исток која је овог викенда претрпела тежак пораз у Јагодини од истоимене екипе примивши чак 8 голова.

Резултати 26. кола: Темнић 1924 – Заплањац 3:0; СФС Борац – Будућност 1:1; Раднички (П) – Јединство (П) 5:0; Моравац Орион – Пуковац 2:0; Дунав – ГФК Дубочица 4:2; Јагодина – Цар Константин 8:0; Ртањ – Раднички (С) 4:1; Трстеник ППТ – Јединство (Б) 3:0; ОФК Синђелић – Радан 1:2.