Темнић 1924 после преокрета савладао лидера

Фудбалери Темнића 1924 приредили су право изненађење у 19. колу Прве лиге Србије победивши на свом терену лидера на табели, екипу врањског Динама, са 2:1 (1:1) и тако освојили преко потребне бодове у борби за опстанак.

Врањанци су дошли у вођство поготком Млађана Стевановића у 24. минуту игре, после катастрофалне грешке одбране Варваринаца када је голман домаћих истрчао изван свог шеснаестерца, да би после непуних десет минута Горан Жерјав довео свој тим до изједначења, па се са резултатом од 1:1 отишло на одмор.

У другом полувремену наставили су играчи Темнића 1924 са нападима, у 58. минуту долази до прекршаја над Предрагом Луком у шеснаестерцу гостију, после чега главни судија на овом мечу Момчило Марковић показује на белу тачку, а затим одлични Игор Павловић лопту шаље иза леђа Уроша Ђурића и поставља коначни резултат од 2:1.

После 19. одиграних кола у првенству Прве лиге Србије, Темнић 1924 се налази на 14. позицији са 18 освојених бодова и лагано креће ка “сигурној зони”, док је Динамо и даље први на табели са 41 бодом. Већ наредног викенда Варваринци путују за Добановце где их очекује седмопласирана екипа Будућности.