Потписани уговори са трстеничким противградним стрелцима

Са 28 стрелаца који дежурају и дејствују на противградним станицама на подручју трстеничке општине представници Републичког Хидрометеоролошког завода Србије, са радарског центра Крушевац, потписали су уговоре.

Тако ће стрелци, у наредних шест месеци, радити на 14 противградних станица, од државе ће добијати по 4.500,00 динара месечно, док ће део трошкова који настају за време њиховог ангажовања општина Трстеник финансирати из свог буџета.

За ову годину тај износ је повећан и износи 12.000,00 динара месечно, у циљу боље заштите подручја планирана је набавка аутоматске противградне станице у насељеном месту Почековина, а додатно ће бити ојачане противградне станице у насељеним местима Грабовац и Рујишник.

0 0 гласова
Гласање за чланке

О аутору

Новинар и публициста, сарадник портала за подручје општине Трстеник од 2016. године.

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Економија

Милош Ненезић поново изабран за председника Скупштине Привредне коморе Србије

Привредна комора Србије представила је на седници Скупштине ПКС у новом сазиву девет иновативних дигиталних…

Опширније
Categories Економија

Подршка незапосленима и послодавцима у Варварину: Расписани конкурси за 2025. годину

Општина Варварин и Национална служба за запошљавање – Филијала Крушевац, расписале су три Јавна позива…

Опширније
Categories Економија

Општина Трстеник обезбедила нову опрему за противградне стрелце

У сали за састанке Општинске управе у Трстенику, противградним стрелцима са подручја трстеничке општине подељена…

Опширније