Напредак ремизирао са Спартаком у Крушевцу, праведна подела бодова под Багдалом

На стадиону “Младост” у Крушевцу Напредак и Спартак одиграли су нерешено (1:1). Још у првом минуту гости су припретили, али је Лука Бијеловић био непрецизан у изгледној ситуацији. Напредак је узвратио и већ у 5. минуту повео са 1:0. Ђековић је одлично шутира и погодио пречку, а лопта је затим прешла гол линију, што је потврдила ВАР технологија. Чарапани су имали још једну добру прилику – Шарић је био непрецизан у 44. минуту.

Друго полувреме је било занимљивије, јер су и једни и други кидисали на гол противника. Гости су имали више среће и у 71. минуту су изједначили са беле тачке. Стрелац водећег гола за домаћина – Ђековић постао је и трагичар, јер је у свом казненом простору нагазио Станића и судија је био неумољив

Сигуран у извођењу једанаестерца био је Лука Бијеловић, који је преварио Петрића. Чувар мреже Напретка се бацио на своју десну страну, а реализатор је лопту пласирао у супротну страну.

Крушевљани су у наставку утакмице појачали офанзиву, као и гости, имали још неке полушансе, али ништа нису успели да промене. “Голубови” одлазе кући певајући, а домаћини остају да жале што нису остварили и трећу узастопну победу.