Categories: Спорт

Сјајна атмосфера у Трстенику: ТЕНТ нови шампион Суперкупа Србије

У изузетној атмосфери препуне Хале спортова Спортског центра у Трстенику, пред око 2.000 гледалаца, одбојкашице ТЕНТ-а из Обреновца освојиле су XIII Суперкуп Србије, савладавши екипу Железничара из Лајковца резултатом 3:0 (25:19, 25:23, 28:26), после 92 минута борбене и квалитетне игре.

Актуелни освајач Купа Србије био је бољи од првака државе у мечу који је понудио пуно узбуђења, атрактивних поена и одличну игру обе екипе. Подршка са трибина, међу којима је било много младих љубитеља спорта, дала је додатни шарм финалном сусрету. Победнички пехар капитену ТЕНТ-а, Данијели Андрић, уручио је председник Одбојкашког савеза Србије (ОСС) Ђула Мештер. Златне медаље освајачицама Суперкупа предали су Милена Турк, председница општине Трстеник и Иван Кнежевић, генерални секретар ОСС.

Трофеј за финалисткиње уручен је капитену Железничара, Стефани Пакић, из руку Јелене Николић, првог потпредседника ОСС, док су сребрне медаље одбојкашицама из Лајковца доделили Петар Богуновић, председник ОСВ и потпредседник ОСС, и Данило Мрђа, директор такмичења ОСС.

Директор Спортског центра Трстеник, Ненад Смиљковић, истакао је одличну сарадњу са ОСС, подсетивши да је у јулу у овом граду одржано и Светско првенство у од бојци за кадеткиње. “Ова утакмица је једна добра увертира за оно што нас очекује у неком наредном периоду, а то је да Хала спортова у Трстенику организује веома добре и велике спортске догађаје”, нагласио је Смиљковић.

Генерални секретар ОСС, Иван Кнежевић, оценио је да је организација овако значајног и великог спортског догађаја за општину Трстеник веома важна. “Као домаћин, Трстеник је испунио све услове које је ОСС очекивао тако да ће једна добра слика одавде отићи према целој Србији, али и према целом свету”, поручио је Кнежевић.

После овог тријумфа, ТЕНТ је по други пут у својој историји освојио Суперкуп Србије. Подсећања ради, у досадашњих 13 издања овог такмичења, Визура је трофеј освојила пет пута, Железничар из Лајковца, Јединство из Старе Пазове и ТЕНТ из Обреновца по два пута, док су по један пехар освајали Уб и Црвена звезда.

5 1 оцена
Гласање за чланке

О аутору

Главни и одговорни уредник портала.

Више од аутора

Претплати се
Обавести ме о
guest

0 Коментари
стари
нови Највише гласова
Повратне информације
Прикажи све коментаре

Још информација

Categories Спорт

Напредак у суботу дочекује Чукарички, Чарапани се надају добром резултату

Напредак у суботу, на свом стадиону, дочекује Чукарички у оквиру програма 16. кола “Mozzart Bet”…

Опширније
Categories Спорт

Трстеник домаћин X “Лазаревог мегдана”: Спортски спектакл 29. новембра у Хали спортова

Трстеник ће 29. новембра постати центар борилачких спортова у региону, јер ће у Хали спортова…

Опширније
Categories Спорт

Напредак изгубио од Младости у Крушевцу: Драгачевци однели три бода са пенала

Напредак у Крушевцу изгубио од Младости из Лучана и остао на дну табеле. У другом…

Опширније