ФК Варварин наставио победнички низ против 13. Априла

Фудбалери Варварина наставили су победнички низ савладавши у 4. колу Прве расинске окружне лиге екипу 13. Априла из Велике Ломнице и учврстили лидерску позицију на табели, тако да после четири одиграна кола имају максимални учинак, 12 бодова.

Од самог старта видела се доминација “баскијаца” на терену, тако да већ у 4. минуту игре Коларевић добија прилику из слободног ударца, шаље лопту према голу Радовановића коју Ђокић ипак прослеђује у корнер. Пар минута касније долази и Милош Петковић до своје прве озбиљније прилике на овом мечу, шаље одличан ударац са неких 40 метара, али лопта ипак завршава само у руке голмана гостију. Ломничани су до прве озбиљније прилике дошли у 13. минуту када је Ненад Савић послао лопту према голу Грађанина, која одлази поред стативе.

Играо се 19. минут, Лазаревић шаље лопту према Михајловићу који је главом прослеђује у мрежу иза леђа немоћног Радовановића обезбедивши “баскијцима” прилику за славље и вођство од 1:0. Девет минута касније поново опасан ударац Милоша Петковића који зауставља чувар мреже 13. Априла. Запретили су гости озбиљније у 37. минуту, Дреновац изводи слободан ударац, али је одбрана Варваринаца одлично реаговала и отклонила опасност по свој гол, тако да се на полувреме одлази са резултатом од 1:0.

Почетком другог полувремена изједначена игра на стадиону крај Велике Мораве, Симоновић у 47. минуту пропушта добру прилику да удвостручи предност домаћих, као и Коларевић пар минута касније чији ударац према голу зауставља голман гостију, док су гости у 60. минуту имали добру шансу преко Ненада Савића да дођу до изједначења, али на срећу Варваринаца лопта је завршила поред гола.

Само минут касније од пропуштене прилике Ломничана, после сјајне акције домаћих сигуран је био Лазар Савић и уписавши се у листу стрелаца удвостручује предност у корист ФК Варварина. У 64. минуту долази до прекршаја над играчем домаћих, а прецизан је био Лазаревић који је из директног ударца послао лопту право у мрежу голмана 13. Априла.

Играо се 72. минут, гости су запретили поново из слободног ударца, долази до гужве у шеснаестерцу, одличан напад, али још боља одбрана Грађанина који брани две веома опасне прилике по његову мрежу. Ипак, пар минута касније екипа 13. априла успева да ублажи пораз преко Душана Дачића који постиже једини погодак за Ломничане на овом мечу.

Резултати осталих мечева Прве расинске окружне лиге: Слога (Ћ) – Слога (М) 1:6, Рибник – Пољопривреник 4:2, Доњи Копаоник – Читлук 3:2, Виноградар – Младост (ДК) 0:0, ФУД – Благотин (2:2), Мешево – Купци 6:3, Мачковац – Јединство 1936  1:0.

У наредном колу ФК Варварин гостује у Шанцу истоименој екипи, Младост у Доњем Катуну дочекује бруски ФУД, док ћићевачка Слога гостује екипи Јединства 1936 у Крушевцу.