Упркос одличној и борбеној игри фудбалера Темнића 1924, Синђелић освојио бодове

У утакмици 9. кола Прве лиге Србије, која је започела минутом ћутања у част трагично преминулог некадашњег председника ФК Темнић 1924 Миомира Ристића, домаћи тим је изгубио од београдског Синђелића са резултатом од 0:2 (0:0).

Варваринци су се у првом делу меча одлично држали, имали неколико добрих шанси, али на жалост публике која је у великом броју са трибина бодрила домаћи тим, лопта у мрежу гостију није хтела да уђе. Чак је на половини првог полувремена голман гостију са гол линије избацио лопту.

У другом полувремену такође добра игра домаће екипе, али у 67. минуту Лазар Туфегџић, после неколико добрих одбрана голмана Темнића 1924 Петра Јокића доводи Синђелић до вођства, да би седам минута касније, у 74. минуту, капитен гостију Михајло Цакић поставио коначан резултат.

Шеф стручног штаба Синђелића Богдан Корак истакао је на конференцији за новинаре после овог меча да је његова екипа тешко дошла до бодова из разлога што је утакмица била равноправна и додао да је екипа Темнића 1924 у првом полувремену имала шансе које није искористила, док екипа Синђелића није имала ни једну.

Он је додао и да је одиграна једна права првенствена утакмица, оштра, али изузетно коректна. “Дуел је заиста прштао на све стране, као кад смо ја и мој драги пријатељ Раца играли један против другога и водили екипу Радничког”, истакао је Корак захваливши се домаћину на гостопримству и поручио екипи Темнића 1924 да ако настави да игра у наставку првенства као на овом мечу, да неће имати проблема када су у питању бодови и опстанак у Првој лиги Србије.

Тренер домаћих Радмило Јовановић оценио је на конференцији да је Темнић 1924 у првом полувремену имао већи посед лопте, али да прилике које су створене нису резултиране головима.

“У друго полувреме ми смо ушли мало јаче и то нам се осветило, један кикс једног нашег играча, примили смо тај гол. Нас је победила једна тврда, много добра екипа која ће сигурно максимално да се бори за прво место и за виши ранг такмичења”, приметио је Јовановић и додао да се Темнић 1924 окреће следећој утакмици са намером да исправи грешке које су примећене у овом мечу.

После 9. кола Прве лиге Србије Темнић 1924 је остао на 11. позицији на табели са 10 бодова, док је Синђелић заузео 5. позицију са 17 бодова. У наредном колу Варваринци гостују Новом Пазару, док Синђелић дочекује последњепласирану екипу Радничког из Пирота.